+420 601 260 260     jan.zdrazil@znalecka-cinnost.cz

Poradenství a Interim Management

Trápí Vaše podnikání běžné provozní problémy? Potřebujete optimalizovat náklady, vyjednat lepší podmínky kontraktů, snížit pracovní kapitál, zlepšit vymáhání pohledávek, přenastavit procesy tak, aby Váš podnik fungoval efektivněji? Hledáte manažera (CEO, CFO, krizového) na záskok, který by vykryl aktuální potřebu Vašeho podniku?

Tak neváhejte a kontaktujte mě.

Věnuji se řízení podniků, především pak finančnímu a krizovému řízení podniku v potížích, kdy čerpám ze svých zkušeností, které jsem získal jako znalec a forenzní analytik. Je to klišé? Je.

Úplně upřímně mohu říct, že už jsem v životě viděl tolik negativního, co se podnikům může stát, že vím co udělat, aby se to nestalo tomu Vašemu. Viděl jsem krást zaměstnance (peníze, materiál, zásoby, pohonné hmoty do služební vozidel), jednatele vyvádět peníze z podniků (viděl jsem fakturu na sekání trávy v areálu podniku, kterou podniku fakturoval zeť jednatele – co na tom, že trávu sekal v lednu, v jiném podniku odvážel příbuzný jednatele kovový odpad do sběrny – odjel s několika tunami a vrátil se s potvrzením na několik set kilogramů atd.), viděl jsem podvádět obchodní partnery, byl jsem v podnicích, kde než se proplatila faktura, tak se zapomnělo, která to vlastně byla. Byl jsem v podniku, který důsledně uplatňoval metodu 5S k zachování a udržení pořádku na pracovišti, a když zaměstnanec nechal otevřený šuplík, manažer dostal tik do oka, že by mohl zakopnout a zranit se. Co na tom, že ten podnik měl asi 2.000 uzavřených obchodních smluv, z čehož jich 2/3 nebylo platných. A tak bych mohl pokračovat do nekonečna.

Prošlo mi rukama tolik podniků v úpadku, tolik podniků, které byly poškozeny někým z vedení, někým z obchodních partnerů, ze zaměstnanců, že vím, co udělat, aby ten Váš nebyl ten další.

Možná si stále říkáte, proč zrovna on a ne někdo jiný? Vždyť poradců a interim manažerů je, že by s nimi mohli tapetovat.

Je, to je pravda. Ale málokterý má dvě kulatá razítka se dvěma různými státními znaky na to, že tomu co dělá, skutečně rozumí. A málokterý kvůli těm kulatým razítkům nasbíral takové množství zkušeností s tím, jak špatně to může dopadnout a co k těm špatným koncům vede.

Budu rád, když ten Váš příběh bude mít konec dobrý. A já Vám s tím mohu pomoci.

 

uspech